ΑΧΑΡΝΕΣ
Πρώτος ο ΕΟΣ Αχαρνών σε παίδες-κορασίδες Α΄,στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τζούντο
23/02/2015 18:20
2 '
Την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη των παίδων-κορασίδων Α`κατέκτησε ο ΕΟΣ Αχαρνών με τρία χρυσά μετάλλια, τέσσερα ασημένια και ένα χάλκινο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τζούντο που διοργανώθηκε, το Σαββατοκύριακο, στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων. Ακολούθησαν οι Sakura Κατερίνης (3-0-0) και Πανιώνιος ΓΣ (2-1-2). Στην αντίστοιχη κατάταξη των νέων ανδρών-νέων γυναικών την πρώτη θέση κατέλαβε ο Φίλιππος Αμυνταίου με 5 χρυσά μετάλλια, δύο ασημένια και ένα χάλκινο, ενώ ακολούθησαν οι Άρης Θεσσαλονίκης (2-1-1) και ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας (2-0-0).
Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α`
-40 κιλά
1. Ελευθερία Σαρσαρούδη (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Χριστίνα Παπαδοπούλου (Βικτώρια ΑΟ)
3. Νικολέτα Ζερβού (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)
3. Παναγιώτα Σαρσαρούδη (Πανιώνιος ΓΣ)
-48 κιλά
1. Παναγιώτα Καϊσοπούλου (Ηρακλής Ερμιονίδας)
2. Φωτούλα Σχοινά (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Χρυσούλα Κοζανίτη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
3. Μαρκέλλα Πιλούρη (Ηρακλής Ερμιονίδας)
-52 κιλά
1. Χριστίνα Σταμούλη (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Δέσποινα Πολτατζίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Κατερίνα Αλεξοπούλου (Ολύμπιος ΓΣ)
3. Μυρτώ Σοφικίτη (ΑΟ Ιλίου)
-57 κιλά
1. Βαλεντίνα Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Μυρτώ Κατσούλη (Πανιώνιος ΓΣ)
3. Άννα Λεντούδη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Μαρία Μυρίλλα (ΓΣ Ηλιούπολης)
-63 κιλά
1. Ζωή Σπυροπούλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
2. Θεοφανία Βασιλείου (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
3. Αριστέα Ιωάννα Δήμου (Πανηπειρωτικός)
3. Μαρία Ρίζου (Κλειτόμαχος)
-69 κιλά
1. Μαρήλια Αλατζά (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Αναστασία Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)
3. Έλλη Νίκα (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ: Πανιώνιος 2-1-1, ΕΟΣ Αχαρνών 2-1-0, ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-1-2, Ηρακλής Ερμιονίδας 1-0-1, Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής 0-1-1…
ΠΑΙΔΕΣ Α`
-38 κιλά
1. Ανατόλιος Κατσαράβα (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
2. Χάρης Καλανίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Θεόδωρος Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)
-42 κιλά
1. Σπύρος Ελευθεριάδης (Sakura Κατερίνης)
2. Παναγιώτης Ντιαρτζίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Νικόλαος Αγκβσεμπάτζε (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Ηλίας Πελιβανίδης (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
-46 κιλά
1. Αθανάσιος Μπουτσούκης (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
2. Βασίλης Μπριόλας (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Παναγιώτης Καστρινέλης (Πανιώνιος ΓΣ)
3. Στέφανος Ποπουνίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
-50 κιλά
1. Δημήτριος Καλογήρου (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
2. Ιωάννης Ντζιαρτζίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Αλέξανδρος Απτσιαούρι (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Γεώργιος Μπαλαρτζισβίλι (Φίλιππος Αμυνταίου)
-55 κιλά
1. Αθανάσιος Μυλωνέλης (Άρης Θεσσαλονίκης)
2. Νικόλαος Γατίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Γεώργιος Αρακελιάν (Μακεδονομάχος)
3. Ματθαίος Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής)
-60 κιλά
1. Βλαδίμηρος Καρασαββίδης (Ηρακλής Αχαρνών)
2. Σιμόν Γκαρακλώβ (Πόντος Αμπελοκήπων)
3. Ιάκωβος Αζωίδης (Τζούντο Χαλκιδικής)
3. Γεώργιος Τσαντεκίδης (Χρυσαυγή Λαγκαδά)
-66 κιλά
1. Ιωάννης Κοσμίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Χρήστος Τσουνακάς (ΑΟ Ραφήνας)
3. Δημήτριος Θηβαίος (Ακαδημία Πολεμικών Τεχνών)
3. Ηλίας Μηλιάδης (ΓΑΣ Ίκαρος)
-73 κιλά
1. Κωνσταντίνος Εφραιμίδης (Sakura Κατερίνης)
2. Ανδρέας Κουρτίδης (Μακεδονομάχος)
3. Δαμιανός Κουτσουμπάς (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3. Αντώνιος Εφραίμ Μανές (Αστραπή ΑΟΠ)
+73 κιλά
1. Αριστοτέλης Κουκιώτης (Sakura Κατερίνης)
2. Γιώργος Παπουτσάκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Κωνσταντίνος Γιαννακίδης (Αλέξανδρος Κατερίνης)
3. Εμμανουήλ Τζανής (Ηρακλής Ερμιονίδας)
ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ: Sakura Κατερίνης 3-0-0, ΕΟΣ Αχαρνών 1-3-1, Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη 1-0-1, Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας 1-0-0, Ηραλής Αχαρνών 1-0-0, Άρης Θεσσαλονίκης 1-0-0, Σπάρτακος Ιωαννίνων 1-0-0…