1 '
Αχαρναικός, Αχαρνές, Μενίδι
ΕΛΤΑΕΛΤΑ
ΙΝΕΠΑΚΙΝΕΠΑΚ

Την ήττα με 3-1 από την Ερμιονίδα στην Ερμιόνη γνώρισε ο Αχαρναϊκός για την δεύτερη αγωνιστική των πλέι-άουτ του νοτίου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ. H ομάδα του Μενιδίου βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας των πλέι-άουτ σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που χουν 11.

LOUMAKIS ORIZONTIALOUMAKIS ORIZONTIA
TELETES THOMAS ORIZONTIATELETES THOMAS ORIZONTIA

Μόλις στο 4′ ο Συμελίδης άνοιξε το σκορ για τους ”Πελοποννήσιους” ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Παπατόλιος ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να κυνηγήσουν το δεύτερο γκολ που θα τους έδινε την νίκη και το κατάφεραν με τον Κουτσοσπύρο ενώ ο Όμο στο 89′ κλείδωσε το τρίποντο για την Ερμιονίδα.

Ερμιονίδα (Μπολάνο): Πονηρός, Ιασωνίδης, Μουσταφίδης, Σαμαράς (83′ Παπανικολάου), Τούτοριτς (46′ Στάικος), Κιοσσές, Όμο, Τσακόν (75′ Ταπέ), Δωματάς, Κουτσοσπύρος, Συμελίδης

Αχαρναϊκός (Βαζάκας): Παγούδης, Εμέκα (75′ Λιαπάκης), Μωυσιάδης, Ζώνας (56′ Τσιάμης), Καλογερόπουλος, Αθανασίου, Ιωαννίδης, Παπατόλιος (87′ Χριστόπουλος), Ιορδανίδης, Ταμπάκης, Γέσιτς